Gdy 3- latek idzie do przedszkola zaczyna się nowy etap w życiu całej rodziny. Dlatego też chcemy, aby nasze maluchy czuły się  w przedszkolu bezpieczne i szczęśliwe. Należy jednak pamiętać, że czas adaptacji dziecka do przedszkola może trwać nawet do kilku miesięcy… a łzy są po prostu wyrazem smutku rozstania z rodzicami. Należy uzbroić się w cierpliwość.

Nasze maluszki odpowiednio zmotywowane chętnie podejmują małe wyzwania. Takie małe sukcesy budują w nich poczucie własnej wartości, przez co później w grupie przedszkolnej czują się pewniej. Podczas adaptacji dziecka ważny jest uporządkowany rytm dnia. Dzieciaczki doskonale funkcjonują w powtarzalnym rozkładzie dnia, który daje im to poczucie bezpieczeństwa. Często pomaga im również świadomość tego, co ich czeka, następujące po sobie posiłki czy zajęcia doskonale nadają się do odmierzania czasu.

U nas nudzić się nie można! Codzienne zajęcia oraz mnóstwo zabaw są okazją do poznania otaczającego świata, wykazania się kreatywnością i twórczym myśleniem. Natomiast zajęcia dodatkowe jakie oferuje przedszkole: zabawy taneczno – muzyczne, gimnastyka korekcyjna oraz język angielski są nie lada atrakcją i niesamowitym przeżyciem dla każdego naszego malucha.

W celu lepszego poznania wychowanków i określenia, co dziecko potrafi- trzy razy w roku diagnozujemy dziecko wykorzystując ,,Arkusz obserwacji cech rozwojowych dziecka 3-letniego”. Dzięki temu nauczyciel jest świadomy możliwości dziecka, jak i jego ograniczeń.