Nasza grupa pięciolatków to radosne dzieciaki. Bardzo lubią wszelkie formy ruchu: hasają wesoło w ogrodzie przedszkolnym, ćwiczą na sali gimnastycznej. Są bardzo ruchliwe, hałaśliwe, ale to typowe dla tego wieku. Chętnie wspólnie się bawią są koleżeńscy, pomysłowi i twórczy. Kolorują, rysują, wycinają, konstruują. Są wspaniałymi artystami, śpiewają, tańczą. Poznają całe bogactwo świata wokół i penetrują go i zadają mnóstwo pytań- nawet jedno za drugim. Będą zatem mądrzejsze. Przejawiają duże zainteresowanie światem przyrody- zwierząt i roślin. Poznają świat symboli, znaków umownych, pierwsze litery i cyfry. Dwa razy w tygodniu odbywa się język angielski, a także zajęcia dodatkowe: piłka nożna.